Lidzbark Warmiński Cross – Country 2016

13178642_1008402412568673_9118557890503656419_n
Start wyścigu PRO fot. Foto – Kiler

W dniu 8 maja 2016 roku w Lidzbarku Warmińskim na słynnej Krzyżowej Górze, odbyły się pierwsze zawody XCO zorganizowane przez Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark. Patronat główny nad zawodami, objął Starosta Lidzbarski Pan Jan Harhaj.
W trakcie trwania zawodów dopisywała słoneczna pogoda. Zawodnicy wyścigu AMATOR jak i PRO musieli się zmagać nie tylko z upałem, ale także z piekielnie trudną trasą, liczącą 3,5 km i mającą ok. 150 metrów przewyższenia.W obydwu wyścigach na starcie stanęło łącznie 80 zawodników. Wyścig AMATOR rozegrany został jako pierwszy. Zwycięzcą został Michał Putz (Kellys Team), który wyprzedził Mariusza Krzywiela (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team) i Mateusza Balińskiego (Kellys Team).
W wyścigu PRO zwycięstwo odniósł Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe), przed Łukaszem Derheldem (Trek Gdynia) i Tomaszem Pietrzyckim “Mruwą” (Pie3cki Team).

Zawodnicy po ukończonych zawodach mocno udali się na darmowy obiad i kąpiel w Termach Warmińskich. Udało się nam, jako organizatorom zebrać mnóstwo pochwał za profil i przygotowanie trasy, a także za wzorową organizację.
Tak wypowiedział się o nas Tomek Pietrzycki “Mruwa”

Pula nagród rzeczowych ufundowanych przez głównego sponsora, firmę POLMLEK wyniosła 8800 zł. Nagrodzeni zostali trzej najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych.